1 2 3 4 5 6

OTOBÜS VE DOLMUŞ DIŞ REKLAM UYGULAMALARI


Şehrin en büyük hareketli Açıkhava reklam alanlarıdır.

Açıkhava da önemli mecralardan biri olan otobüs reklamları; Büyük reklam alanları ile sürekli hareket halinde olmaları, uzun hatlarda seyir etmeleri ve şehir ulaşımında önemli bir yere sahip olmaları otobüs reklamlarının geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır. Otobüs reklamları; Halka ulaşmanın hem en hızlı, hem de en ekonomik Açıkhava mobil mecralarından biridir.

İller de verilen yönetim kararlarına göre otobüs reklamları tam kaplama, şerit kaplama, iki yan şerit kaplama ya da superback kaplama olarak uygulanabilmektedir. Belediye yönetmelikleri ve İçişleri Bakanlığı Ticari Araçlarda Reklam Bulundurulması Hakkında yönetmelik kurallarına uygun olarak yapılmaktadır

Belediye Otobüs reklamlarına ek olarak olarak tramvay reklamları, taksi reklamları, dolmuş reklamları yada minibüs reklamları yapılabilmektedir. Alternatif olarak yapılabilecek taksi, dolmuş, minibüs reklam mecralarımızda yine talep edilen adet ve dönemlerde yapılabilmektedir. Otobüs reklamlarında araçlar belediyeye ait olup işletmesi belediye tarafından yapılabildiği gibi kimi ilde halk otobüsleri yani bireylere ait araçlarda mevcuttur, her iki tür işletim sisteminde de gerekli izin ve belgeler alınıp reklam uygulaması gerçekleşmektedir. Belediye bünyesinde işletilen araçların izin belgesi belediyenin iznine tabidir.

Her ilde otobüs marka ve modelleri değişim göstermektedir, otobüs uzunlukları 7,8,9 m arasında olabildiği gibi bazı illerde otobüsler 12 m uzunluğunda büyük araçlar olabilmektedir. Belediye ve Halk otobüslerinde istenilen dönemlerde kiralama yapılabildiği gibi, minimum 1 araç olarak da uygulamalar yapılabilmektedir.

Otobüs Reklamlarında otobüs iç mekanlarında bulunan panolar, bus handle ( tutamaç), lcd ekranlar da reklam verenlere alternatif mecra olarak sunulmaktadır.

Otobüs Reklamlarınız tasarı onayından maksimum 10 gün sonra başlar. Yetkili kurumlardan izin belgelerinin alınması, tasarımın onaylanması, baskıların ve uygulamaların yapılması, uygulama sonrası tüm araçların fotoğraflanıp rapor oluşturulması ve reklam veren firmaya sunulması,  kampanya süresi boyunca bakım ve onarımlarını yapımı ve raporlanması gibi tüm hizmetleri bünyemizde yapılandırırız.

Teknik Özellikler: Otobüs Reklamlarında kullanılan Folyonun özelliği 3M dış mekan folyodur. Cam alanlara cam grafiği folyosu owv (One Way Vision) kullanılmaktadır. Dijital print baskı 1 sene garantilidir. Baskı Makinesi özelliği Vutek

Otobüs Reklamları Mecra Detay Bilgileri;

Şehirlerin en çok kullanılan toplu taşıma araçlarıdır.

Birçok şehirde ring olarak sefer yaptıkları için tüm sene boyunca tüm hatlarda görülürler.

Edirne den Karsa Tüm Türkiye de geniş bir lokasyonda uygulama olanağı sunar.

Otobüs reklamlarında kampanya dönemleri 1 ay dan 12 aya kadar yapılabilmektedir.

Otobüs Reklamları, tam kaplama, çift katlı tam kaplama, şerit kaplama ve superback olarak giydirilebilir. ( Uygulamalarda 3M folyo  kullanılmaktadır.)